+48 518 656 907   +48 530 700 885           msmaciejsobczyk@gmail.com

 Firma Twoje Okna z Dąbrowy Górniczej jest autoryzowanym dystrybutorem Drzwi wiodących polskich producentów m.in Porta Drzwi, KMT, Invado, Gerda.

Oferujemy autoryzowany montaż drzwi  przez nasze fachowe ekipy oraz pełną gwarancję za zamontowane produkty zgodne z gwarancją producenta. Na terenie Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Zawiercia i okolic istnieje możliwość bezpłatnego pomiaru. Dla Klientów spoza Zagłębia oferujemy również pomiar i bezpłatną wycenę po uzgodnieniu telefonicznym.

W naszej ofercie pełna gama drzwi zewnętrznych i wewnętrznych czołówych polskich producentów w Najlepszych cenach w Polsce. Zapraszamy do biura w Dąbrowie Górniczej lub zapraszamy kontaktu drogą mailową.

Serdecznie zapraszamy

 
Jak wybrać Drzwi

Wybierając drzwi zewnętrzne powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które składają się zarówno na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd, jak i wieloletnią trwałość. 

1. wymiar Pamiętajmy o tym, że drzwi zewnętrzne należy przede wszystkim dopasować do otworów w murze. Drzwi oferowane w rozmiarach standardowych są tańsze od drzwi o wymiarach nietypowych. W budownictwie jednorodzinnym doskonale sprawdzają się drzwi o standardowej szerokości 90 cm – mieszczą się w nich niemal wszystkie przedmioty oraz meble, które mamy zamiar wnieść do domu lub mieszkania. Szersze drzwi są znacznie cięższe – poza wyższą ceną należy więc pamiętać również o tym, że szybciej zużywać się będą ich okucia, klamki czy zawiasy, wymagają również znacznie częstszej regulacji. Przy wyborze oraz zamawianiu drzwi zewnętrznych zawsze warto skorzystać z usług sprzedawców i grup montażowych, obejmujących pomiar otworów w murze, doradztwo przy wyborze, a także fachowy montaż i odpowiedzialność za całość prac w tym zakresie.
2. bezpieczeństwo.  Drzwi wejściowe muszą dać nam poczucia bezpieczeństwa, solidności i niezniszczalności. – gdy więc już wybierzemy ich rozmiar, zwróćmy uwagę  na elementy wyposażenia, decydujące o poziomie bezpieczeństwa. Drzwi wejściowe powinny mieć odpowiednio wytrzymałą konstrukcję i zabezpieczenia antywłamaniowe,ważne są jednak w tym zakresie zamki i blachy montowane w ościeżnicy – muszą stanowić układ na tyle solidny, by uniemożliwić wyłamanie drzwi. Do tych rozwiązań należy dodać odpowiednie wkładki antywłamaniowe i szyldy zabezpieczające wkładki przed złamaniem. Wszystkie te elementy są zazwyczaj atestowane i mają swoje klasy antywłamaniowe – należy je dobrać na podobnym poziomie.
3. Konstrukcja i wykończenie. Drzwi drewniane należy regularnie konserwować, jednak łatwo je naprawić. Drzwi zewnętrzne wykonane z PCW czy włókna szklanego są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne, ich naprawa jest jednak trudniejsza. Bardzo trwałe są drzwi stalowe. Ze stali wykonuje się głównie ościeżnice, ramy i wzmacniający ruszt drzwi antywłamaniowych. Stosuje się także drzwi ze skrzydłem obłożonym stalową blachą pomalowaną lakierem. Komfortowemu zamykaniu i otwieraniu drzwi zewnętrznych sprzyjają nowoczesne uszczelki, które amortyzują zamykanie skrzydła w momencie kontaktu z ościeżnicą.      
4. Izolacyjność cieplna i akustyczna. W zależności od konstrukcji i wyposażenia, drzwi zewnętrzne charakteryzują się różną izolacyjnością. Pamiętajmy o tym, że im mniejszy jest współczynnik całkowitej przenikalności cieplnej drzwi, tym lepiej. Na izolacyjność termiczną wpływ mają również zamontowane w drzwiach zamki. Zamki wielopunktowe powodują znacznie lepsze przyleganie skrzydła do ościeżnicy i mniejszą infiltrację powietrza, a co za tym idzie – minimalizują straty ciepła. Od drzwi zewnętrznych oczekujemy również dobrej izolacji akustycznej – szczególnie wówczas, gdy są to drzwi w mieszkaniach w budownictwie wielorodzinnym. W odróżnieniu od izolacyjności cieplnej, parametr izolacyjności akustycznej powinien być jak najwyższy. Lepszą izolacyjnością akustyczną charakteryzują się drzwi cięższe i grubsze, ważnym elementem są również uszczelnienia zastosowane pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą, a także sposób przeprowadzenia montażu.5. Estetyka- Jednym z najważniejszych czynników wyboru drzwi zewnętrznych jest ich barwa, która powinna być dobrana do odcienia elewacji, koloru montowanych okien, bram garażowych czy dachów. Przy wyborze kolorów pamiętajmy jednak o tym, że ciemne barwy są bardziej wrażliwe na oddziaływanie promieni słonecznych – drzwi o takich kolorach raczej nie nadają się do montażu po południowo-zachodniej stronie domu. Z rozwagą wybierajmy również różnego rodzaju elementy ozdobne. Przeszklenia i wykonane różnymi technikami witraże to rozwiązania, które pomogą nam doświetlić ciemne pomieszczenia wejściowe, często nie posiadające żadnych okien. Jeśli otwór w murze jest szerszy od standardowych drzwi, możemy również zastosować naświetla boczne oraz górne. 

Opracowano: zespół Twoje OKNA. Prawa autorskie zastrzeżone. Powielanie zabronione.

Poradnik doboru drzwi